"> بهترین پکیج آموزش تری دی مکس |
 
مکس آموز

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

اگه دنبال یه منبع عالی برای فراگیری برنامه ۳ds max بودی که بصورت راحت و پروژه محور مبانی اونو از جمله مدلینگ رو آموزش بده!.اگه دانشجوی رشته های همچون گرافیک، معماری، عمران و یا در رشته های صنعتی تحصیل و یا حتی تدریس می کنید و یا اینکه جزء افرادی هستی که دنبال یک مهارت تاپ با آینده شغلی عالی باشی توصیه می کنم این مقاله رو تا پایان مطالعه کنی و با پکیج آموزش ۳ds max ( بهترین پکیج آموزش تری دی مکس ) بصورت پروژه محور با رویکرد آموزش طراحی معماری داخلی و خارجی بیشتر آشنا بشی.

اجازه بدید چند تا سئوال اساسی رو همین اول کار جواب بدیم شاید بهمون کمک کنه!!!

چرا ۳dmax ؟

 •  بدون تردید تریدی مکس یکی از سه برنامه قدرتمند شبیه سازی حرفه ای است که قابلیت ارائه رندرهای کاملا رئال را داراست.
 •  این برنامه قدرتمند که توسط شرکت اتودسک آماده سازی و برنامه نویسی شده است هر ساله در حال توسعه بوده و قابلیت مدلینگ جلوه های ویژه سینمایی را در خود دارد.
 • بالا بودن کلاس کاری طراحان سه بعدی که از این برنامه استفاده می کنند ،نسبت به سایر برنامه های مدلینگ سه بعدی.
 • آمادگی بازار کار و اشتغال برای صاحبان دانش این برنامه قدرتمند از بارزترین دلایل یادگیری این دوره می باشد.برای آشنایی بیشتر مقاله « با شغل طراحی سه بعدی » را مورد مطالعه قرا بدهید.
 • استفاده پردامنه در صنعت،معماری،انیمیشن ساری،سینما،شرکت های تبلیغاتی،جواهر سازی و … فرصت بی نظیر کاری را برای صاحبان دانش آن فراهم می آورد.
بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

توصیه می کنم چند دقیقه ای وقت ارزشمند خودتون رو اختصاص بدید و ویدئوی زیر رو ببینید تا با آنچه در این دوره خواهید آموخت بیشتر آشنا بشین.

ما در این دوره به آموزش مقدماتی ۲۰۱۶ ۳dmax و  vray 3.6 بصورت کاملا کاربردی پرداخته ایم و امکانی را فراهم آورده ایم تا بصورتی شیوا و همه فهم مفاهیم کلیدی برنامه  ۳dmax 2016 را به اشتراک بگذاریم.این دوره آموزشی با رویکرد معماری داخلی و خارجی تدوین گردیده است و از پروزه های معماری داخلی و خارجی بهره برده ایم تا با امکانات برنامه قدرتمند ۳dmax بصورت کاملا کاربردی و پروژه محور آشنا شوید.

vray 3.6-maxamooz

چرا ما به vray 3.6 نیاز مندیم؟

 • آخرین و جدیدترین ورژن استفاده شده در ایران و بهینه شده نسبت به سایر ورژن ها.
 • پوشش نقص های احتمالی ۳dmax و سایر برنامه های سه بعدی در مراحل؛ نورپردازی،دوربین گذاری،متریالسازی و رندرینگ.
 • ارائه خروجی های با کیفیت تر و سریعتر نسبت به موتر رندر ۳dmax.
 • ارائه متریال های با کیفیت که نمونه ای در برنامه ۳dmax ندارند.
بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

چرا  این دوره بهترین پکیج آموزش تری دی مکس در ایران است؟

 • استفاده از پلاگین محبوب و پر استفاده vray 3.6 در پروسه ،نورپردازی ، متریال سازی ، کاشت دوربین و رندر گیری.
 • تکیه بر اصل اختصار و خلاصه گویی در سرتاسر آموزش و کاملا کاربردی.
 • ضبط ویدئوها در قطعات کوتاه و دسته بندی شده بگونه ای که بتوانید بصورت آگاهانه و در سریعترین زمان ممکن به آموزش مورد نظر خود دست یابید.
 • مناسب بود دوره آموزشی برای همه طیف مخاطب،حتی کسانیکه برای اولین بار به کامپیوتر وارد می شوند.
 • پشتیبانی کامل از دوره آموزشی و امکان ارتباط فراگیران با مدرس دوره ازطریق تماس مستقیم، گروه پشتیبانی در تلگرام،درج دیدگاهها در پایین همین پست و درج سئوالات از طریق فیلد تماس با ما.
 • دریافت سوالات از متربیان در طول دوره و ارائه آموزش بصورت ویدئوئی و بار گزاری در صفحه مخصوص دانشجویان دوره.
 • شروع دوره از آموزش نصب و رجیستری برنامه تا تنظیمات رندر سریع و فوق العاده با کیفیت.
 • این دوره شامل تمامی مراحی مدلینگ،نورپردازی،متریال سازی،دوربین گزاری و رندرینگ و کاملا کاربردی می باشد.
 • ارائه آموزش ها به چندین روش مختلف و بررسی نقاط قوت و ضعف هر روش و پیشنهاد ویژه.
 • ارائه بخش های از آموزش مقدماتی ۲۰۱۶ ۳dmax در سایت ،تا بعد از دیدن نمونه آموزش ها و با آسودگی خاطر نسبت به تهیه آن اقدام کنید که نشانه  اطمینان تولید کنندگان از کیفیت این دوره می باشد.
بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

سرفصل های آموزش طراحی معماری داخلی و خارجی در تری دی مکس:

 • فصل اول:آموزش نصب و ریجستری برنامه و تنظیمات اولیه.
 • فصل دوم:آموزش ابزارهای پر استفاده در محیط برنامه.
 • فصل سوم: ترسیم احجام سه بعدی،ترسیم دیوارها،درب،پنجره و پیاده سازی نقشه دریافتی از مشتریان در محیط برنامه.
 • فصل چهارم:ترسیم احجام دوبعدی و نقش بی بدیل آن ها در مدلینگ سازه ها.
 • فصل پنجم: معرفی کامل اسپیلاین ها بعنوان یکی از دو ابزار قدرتمند مدلینگ در برنامه تریدی مکس.
 • فصل ششم:شروع مدلینگ انواع کابینت های لازم برای طراحی آشپزخانه مدرن.
 • فصل هفتم:شروع مدلینگ انواع کابینت های لازم برای طراحی آشپزخانه کلاسیک.
 • فصل هشتم: آموزش نور پردازی با پلاگین قدرتمند vray 3.6
 • فصل نهم: آموزش کاشت دوربین و تنظیمات مقدماتی آن.
 • فصل دهم:آموزش متریالسازی با پلاگین قدرتمند vray 3.6
 • فصل یازدهم: آموزش تنظیمات رندر به سه صورت تست رندر، رندر سریع و رندر با کیفیت.
 • فصل دوازدهم: پروژه طراحی داخلی مدرن(کاملا کاربردی)
 • فصل سیزدهم: پروژه طراحی داخلی کلاسیک(کاملا کاربردی)
 • فصل چهاردهم: پروزه طراحی نمای ساختمان کلاسیک(کاملا کاربردی)
 • فصل پانزدهم: پروژه داخلی و بیرونی شامل،مدلینگ آشپزخانه کلاسیک- اتاق خواب – تختخواب تاشو-تشک- متکا- پتو- میز آرایشی کمدی- کتابخانه – توزیع کتاب با اسکریپت بوک اسکاتر – مدلینگ مبل و میز عصلی – مدلینگ چراغدان کلاسیک – مدلینگ دستگیره کابینت کلاسیک – مدلینگ سقف شیروانی – مدلینگ عناصر طبیعی شامل کوهستان -تپه – برکه آب – جنگل – مرتع و …{مکس آموز این ورکشاپ بی نظیر را بعنوان هدیه در این پکیج تقدیم خریداران دوره آموزش ۲۰۱۶ ۳dmax و vray 3.6 می دارد.
آموزش تری دی مکس

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

پیش نیاز های دوره آموزش طراحی معماری داخلی و خارجی در ۲۰۱۶ ۳dmax:

علاقه؛ شرط موفقیت در هر کاری بوده و این مورد نیز از این قانون کلیصدق می کند،چنانچه به دنیای طراحی سه بعدی علاقه مند نیستید،این دوره را تهیه نکنید.
پشتکار و تمرین مداوم: چنانچه از جمله کسانی هستید که دوست دارید یک شبه ره صد ساله بپیمایید]این دوره را تهیه نکنید.
آموزش پذیری: چنانچه حاضر به دیدن ویدئو های آموزشی نیستید و می خواهید خودتان کاشف باشید این دوره را تهیه نکنید.

 

چه چیزی لازم نیست داشته باشید تا دوره آموزش مقدماتی ۲۰۱۶ ۳dmax را شروع کنید:

داشتن سواد آکادمیک در رشته های نظیر کامپیوتر،معماری،گرافیک ،یا هر رشته دیگری.
تسلط به زبان انگلیس هر چند در فراگیری به شما کمک می کند اما وجود آن ضرورتی ندارد.

آموزش تری دی مکس

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

بخش مدلینگ بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

اولین گام برای شروع دوره آموزش ۲۰۱۶ ۳dmax آشنایی با ابزار های مدلینگ است.البته لازم است تا قبل از شروع پروسه مدلینگ، با مفاهیم اولیه و ابزار های پر کاربرد برنامه ۳ds max 2016  آشنا بشین که ما این کار و از نصب و ریجستری برنامه ۳ds max آغاز کردیم.ابزارهای پر کاربرد رو بطور کامل شرح دادیم که میشه از او دست به ابزارهای؛move – scale – snaps – align– array – viweports – miror – zooming -pan و …

دو ابزار قدرتمند مدلینگ در محیط برنامه ۳ds max که عبارتند از : editable poly  و  editable spline  رو آشنا خواهید شد تا پس از احاطه بر این ابزار ها بتونید مسیر حرفه ای شدن در مدلینگ اشیاء پیرامونی رو طی بکیند.

برای اینکه مدلینگ با رویکرد معماری داخلی رو خوب یاد بگیریم از ابتدائی ترین موضوعات یعنی ترسیم دیوار ها شروع کردیم و برای ترسیم دیوار ها ۴ روش رو معرفی و کاربرد هر کدوم رو مورد بررسی قرار دادیم.البته در فصل آخر این دوره یک روش کاملاً حرفه ای رو برای ترسیم سریع جای دیوار ها و درب و پنجره ها بهتون نشون میدیم که در کمتر پکیج آموزشی می تونید این روش رو پیدا کنید.

در گام بعدی نحوه ترسیم درب و پنجره ها رو در برنامه ۳ds max 2016 مورد آموزش قرار دادیم که به سه روش اصلی برای ترسیم درب و پنجره پرداخته شده است و زمینه کاربرد هر کدوم از این روش ها رو برای استفاده بهینه تر توسط شما معرفی شده است.

در ادامه آموزش مرحله مدلینگ در برنامه ۳ds max 2016 به نحوه ساخت و ایجاد کابینت های آشپزخانه به دو سبک مدرن و کلاسیک پرداخته ایم که در این مرحله نحوه استفاده از ابزار های مدلینگ editable poly  و  editable spline  رو بصورت کاربردی و خیلی عالی فرا خواهید گرفت.

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

برای نمونه دعوت می کنم گوشه ای از آموزش مدلینگ پکیج دوره اموزش ۳ds max 2016 رو از طریق ویدئو زیر ببینید تا درک بهتری نسبت به مدلینگ اشیاء آشنا بشین.

البته دقت داشته باشید که مرحله مدلینگ به نکات گفته شده محدود نمیشه و اطلاعاتی رو که خدمت شما کاربران سایت مکس آموز عنوان
گردید صرفاً جهت اطلاع هست و باید گفت بیشترین سهم زمان دوره آموزش ۳ds max 2016 و vray 3.6 معطوف به مدلینگ خواهد بود.دقت در فراگیری این مرحله می تواند سهم زیادی در ارائه خروجی هی کاملاً رئال و واقع گرایانه داشته باشد.
امیدوارم تونسته باشیم با مرحله مدلینگ، هر چند مختصر شما رو آشنا کرده باشیم.

بخش نورپردازی در آموزش ۳ds max

همانگونه که در دنیای واقعی نیز ملاحظه می فرمایید نورها اولاً در دیده شدن اشیاء و ثانیاً در زیبا شدن آنها بسیار دخیل اند.در وافع بدون وجود نور هیچ شی ای قابل رؤیت نخواهد بود.ما در این دوره نور پردازی را بوسیله پلاگین قدرتمند vray آموزش خواهیم داد و از آخرین ورژن  مورد استفاده در ایران یعنی ورژن ۳٫۶ استفاده می کنیم.در واقع نورپردازی ویری یکی از چالش برانگیز ترین قسمت های کسب موقیت در ارائه رندر های وافع بینانه است.اینکه در حالت های مختلف از چه نوع نوری و به چه تعداد استفاده کنیم  را در این دوره بصورت کامل خدمت علاقه مندان به طراحی سه بعدی عرض نموده ایم.

بطور کلی می توان دسته بندی نورهای موجود در  پلاگین وی ری را به صورت ذیل بر شمرد.

 • بخش اول نورهای طبیعی : از این گروه ، میتوان نورهای Vray sun و  Vray skay و vray dome  را نام برد که به ترتیب شبیه ساز  نور خورشید و نور محیط بیرونی می باشند که بسیار حائظ اهمیت هستند.
 • بخش دوم نورهای مصنوعی ویری : که معمولا در رندرهای داخلی از این دسته از نورها که شامل: vray light- vray ies – vray ambeintlight می باشد و بطور مبسوط آموزش داده شده است.
آموزش طراحی معماری داخلی و خارجی

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

جهت درک بهتر این مرحله از آموزش نیز ،شما رو به  دیدن ویدئو بخشی از آموزش مبحث نور ها دعوت می کنم.

بخش متریالسازی در آموزش ۳ds max

بدون شک برای دستیابی به رندر های رئال و واقع بینانه،متریالسازی مهم ترین بخش کار است به گونه ای که اگر این مرحله خوب فرا گرفته نشود و مورد استفاده صحیحی قرار نگیر می تواند سایر مراحل طراحی شما را هر چند بصورت تمام حرفه ای نیز صورت گرفته باشد را خراب کند و به نتیجه مطلوبی نرساند.برای همین ما در پکیج آموزش ۳ds max 2016 و vray 3.6 همواره توجه به مرحله متریالسازی را مورد توجه قرا داده ایم .

براس ساختن متریال های پروژه ها مجدداً از پلاگین قدرتمند vray  استفاده نموده ایم و ساخت انواع متریال های موجود در صحنه از قبیل،شیشه – کچ- چوب – پارکت -سنگ – موزاییک – استیل – آلومینیم و .. را بطور کامل شرح داده ایم.دقت داشته باشید با توجه به فراگیری و وسعت زیاد اطلاعات این بخش در سطح نیمه حرفه ای آموزش ها تدوین گردیده تا خیلی راحت بتوانید فنون متریالسازی را به راحتی بیاموزید و از روش های حرفه ای تر که مستلزم تجربه و دانش بالایی است اجتناب نموده ایم.البته ما در مکس آموز،نحوه ساخت متریال های حرفه ای را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده ایم تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار دهند.اما برای درک بهتر این مرحله بهتر است از آموزشهای موجود در پکیج استفاده نمایید.

برای درک بهتر این مرحله از آموزش نیز شما رو به دیدن ویدئو متریالسازی از مجموعه آموزش های موجود در پکیج آموزش ۳ds max 2016 و vray 3.6 دعوت می کنم.

 

بخش رندرینگ بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

آخرین مرحله در طراحی با برنامه قدرتمند ۳ds max نحوه تنظیمات پنجره render setup  می باشد که در این گام ما باید از پروژه سه بعدی خود طی فرایندی خروجی های دوبعدی و از نوع پیکسل تهیه کنیم.به شکل کاملاً افراط گونه ای متربیان آموزشی خیلی درگیر تنظیمات رندر می شوند در حالیکه تنظیمات پیش فرض خود ویری به استثنای چند تنظیم می تواند رندر های شما را تا حد فوق العاده ای جذاب و رئال نماید.

در اینجا شما رو به برخی آفت های توجه بیش از حد به تنظیمات بخش رندرینگ جلب می کنم.

 • درگیری بیش از حد متربیان با تنظیمات بیشمار پنجره رندرستاپ و صرف انرژی و توان بیش از حد و در نتیجه نا امیدی و رهاسازی کار با برنامه ۳ds max.
 • سهل انگاری در طی مراحل پیشین طراحی با این امید که با تنظیمات رندر فوق العاده ،نقص ها جبران گردد و حا آنکه این چنین نیست.
 • قربانی کردن کیفیت رندرها به جای سرعت بالای پردازش رندر، در حالیکه ثمره تلاش شما رندرهای با کیفیت شماست نه رندرهای سریع.

ما در این گام،ضمن اینکه تمامی بخش های تنظیمات رندر را شرح داده ایم نکات مهم تنظیمات رندر را مورد توجه قرار داده ایم و سعی نموده ایم از ایجاد وسواس فکری  متربیان به تنظیمات رندر بکاهیم.

بر اساس تجربه سالیان متمادی خدمت شما عرض می کنم که سهم تنظیمات رندر در تهیه خروجی های باکیفیت و رئال تنها ۵ درصد می باشد.پس بیش از حد توان خود را صرف تنظیمات بیش از حد آن نکنید.ما این را به شما خواهیم آموخت.

آموزش تری دی مکس

بهترین پکیج آموزش تری دی مکس

جهت درک بهتر این بخش از اموزش که آخرین نیز می باشد توجه شما رو به دیدن ویدئو زیر جلب می کنم.

 

طاها

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

  حمزه پاسخ

  سلام استاد من میخوام این دوره آموزشی رو میخوام ازتون خریداری کنم .لطفا منو راهنمایی کنید.

   مدیر پاسخ

   سلام حمزه عزیز
   ابتدا از بخش ثبت نام از قسمت بالا و سمت چب هدر سایت ثبت نام کنید تا فاکتور برای شما ایجاد و ارسال گردد
   موفق باشید

  فرهاد پاسخ

  باسلام و خسته نباشید.پست آموزشیتون عالیه.ایشاله همینجوری ادامه داشته باشد

   مدیر پاسخ

   سلام فرهاد عزیز
   از حسن نظر و ابراز لطف شما بسیار ممنونم

  احسان پاسخ

  سلاو و عرض ارادت
  من این دوره رو تهیه کردم و بسیار بسیار خوشم اومد به این دلیل که خیلی سریع تونستم اولین پروزه کاریم رو با وجود این آموزش سفارش بگیرم.
  واقعا از استاد عزیزم تشکر می کنم که بدون بیان نکات اضافی تمرکز این دوره رو بر روی ورود سریع به بازار کار گذاشتند

  صادق پاسخ

  سلام و عرض ارادت .
  جا داره از مدیریت خوب سایت مکس آموز تشکر داشته باشم که آموزش های خوبش سبب شده الآن صاحب کسب و کاری باشم که بدون سرمایه و از درون خونه خودم به درآمد مناسبی رسیدم. کاربردی بودن آموزش مکس سبب شد درآمدم بعد از 40 روز شروع بشه و به آینده خیلی خوشبین شدم. بسیار ممنونم و به تیم مکس آموز خدا قوت میگم و بازم منتظر آموزش های بعدی شما هستیم

   سجاد پاسخ

   سلام و عرض تشکر بابت ابراز محبت شما دوست گرامی.بسیار خوشحالیم که تونستیم کمک کوجکی به شما داشته باشیم.ابراز محبت شما به تیم مکس آموز دلگرمی میده برای ادامه راه.حتماً آموزش های بهتر و قوی تری ساخته خواهد شد و در سایت قرار خواهیم داد.

  علی پاسخ

  سلام.بسار پست عالی و معرفی کاملی از آموزش ارائه کردید.خیلی ممنونم
  اگه این آموزش رو تهیه کنیم چقدر تضمین می کنید که تریدی مکس رو خوب یاد بگیریم

   سجاد نجفی پاسخ

   سلام علی جان از لطف شما بسیار ممنونیم
   سعی کردیم یه معرفی جامع از تمامی مراحل کار با 3ds max ارائه بدیم تا با شناخت کامل تصمیم به شروع کار طراحی بگیرید.در خصوص سئوالتون هم باید بگم همه چیز به شما بستگی دره.به اینکه چقدر ویدئو ها رو ببینید و چطوری تمرین کنید.شما ضمانت کنید خوب تمرین کنید ما هم ضمانت می کنیم سریعتر از چیزی که در تصور شما باشه توی مکس راه بیفتید و مسیر حرفه ای شدن رو طی کنید. سعی و تلاش شما همه چیز رو مشخص می کنه.

    نازنین پاسخ

    سلام بر استاد عزیز
    بسیار ممنون بابت آموزش های عالیتون.اینجوری که من متوجه شدم فرایند یادگیری تریدی مکس پیچیده به نظر میرسه.میخاستم ببینم یادگیری این برنامه سخت هستش؟
    بازار کارش چطوره؟

     سجاد نجفی پاسخ

     سلام ممنون بابت لطفتون.قطعاً 3ds max یکی از قدرتمند ترین برنامه های مدلینگ صحنه های سه بعدی واقع گرایانه هستش و تو صنعت انیمیشن و جلوه های ویژه سینمایی کارهای خارق العاده ای میشه باهاش انجام داد.باید ببینید برای جه زمینه ای می خواهید استفاده کنید.در ایران بیشترین کاربردش در زمینه معماری هست که خیلی نمیشه گفت سخت باشه. اما چیزی که مسلم هستش اینه که باید وقت بزارید و زیاد تمرین کنید.
     بابت بازار کارش هم میتونه فوق العاده باشه.چیزی که میزان درآمد شما رو توی این زمینه مشخص می کنه سطح مهارت شما در استفاده از این برنامه هستش. طبیعتاً رندرهای واقع گرایانه شانس دریافت سفارشات بیشتر و درآمد بالاتری دارن.
     امیدوارم پاسخ گویا بوده باشه.