مکس آموز

کار با اکشن در فتوشاپ

دوره آموزش جامع فتوشاپ

سطح مقدماتی تا حرفه ای

اجازه ندهید کارهای تکراری سبب خلاقیت شما شود. ما توضیح می دهیم که چگونه با استفاده از عملکردهای فتوشاپ خود آنها را خودکار سازی کنیم.به عنوان یک کاربر فتوشاپ، احتمالاً شما با  موقعیتی مواجه می شوید که در آن شما مجبور به انجام وظایف تکراری مانند تغییر اندازه تصاویر، ایجاد تصاویر و یا چیز دیگری هستید. نیاز به انجام همه اینها به صورت دستی می تواند بسیار وقت گیر باشد. خوشبختانه یک راه ساده تر وجود دارد. کار با اکشن ها شما را بسیار شگفت زده خواهد کرد و سبب می شوید یه پروژه را فقط برای یکبار انجام دهید و پس از آن و هنگام کار با اکشن ها در فتوشاپ ، تنها با یک کلیک خواهید توانست همان پروژه را در موقعیت های دلخواه دوباره شبیه سازی کنید.

در حالی که Adobe Photoshop دارای ابزارهای زیادی برای اتوماسیون است، یکی از همه کاره ترین و قدرتمند ترین آنها action است. یک action  مانند یک ماکرو یا اسکریپت است؛ با این حال، در حالی که اسکریپت مشهور برای گیج کننده و دشوار است، اکشن ها بسیار کاربری آسانی برای ایجاد دارند . اگر می دانید چگونه از فتوشاپ استفاده می کنید.به عنوان مثال، بیایید بگوئیم که شما ۱۰۰ عکس دیجیتالی دارید که می خواهید آنها را برای استفاده در اینترنت بهینه کنید.. به طور معمول، شما باید هر یک را بارگذاری کنید، مقیاس،  اصلاح رنگ، تیز، و سپس آنها را در یک زمان ذخیره کنید. به طور خلاصه، شما می توانید اقدامی را انجام دهید که تمام کارهای “تکراری و خسته کننده” را برای شما ایجاد می کند – و از همه مهمتر، شما نتایج ماندگار را در زمان کمتری دریافت خواهید کرد، تا بتوانید با دستی انجام دهید!

اکشن ها  در فتوشاپ شما را قادر می سازد تا یک فرایند تکراری را ضبط کرده و آن اطلاعات را به عنوان یک عمل ذخیره کنید که بعداً می توانید برای انجام وظایف دیگر در فتوشاپ استفاده کنید. نه تنها ، شما می توانید اقدامات را پس از واقعیت ویرایش کنید بلگه قادر خواهید بود آنها را نیز متناسب با سلیقه خود شخصی سازی نمایید.

راستی برای دانلود مجموعه کاملی از اکشن های حرفه ای اینجا کلیک کنید.

برای درک بهتر ، با مروری جامع از پانل کنش‌ها آغاز می‌شوند ، از جمله دستورها موجود در منوی تابلو کنش‌ها . سپس از این فرمان‌ها برای ایجاد چند کار برای خودمان استفاده خواهیم کرد .

مقدمه‌ای بر آموزش کار با اکشن ها در فتوشاپ

دستورالعمل برای ضبط اکشن ها

هنگام ضبط اکشن، دستورالعمل های زیر را در نظر داشته باشید:

 • شما می توانید اکثریت اما نه تمام دستورات را در یک عمل ضبط کنید.
 • شما می توانید عملیات هایی را که با Marquee، Move، Polygon، Lasso، Magic Wand، Crop، Slice، Magic Eraser، Gradient، Paint Bucket، Type، Shape، Notes، Eyedropper و Sampler Color Tool و همچنین آنهایی که شما در پانل های History، Swatches، Color، Paths، Channels، Layers، Styles و Actions انجام می دهید.
 • نتایج به متغیرهای پرونده و برنامه بستگی دارد، مانند لایه فعال و رنگ پیش زمینه. به عنوان مثال، Gaussian blur 3 پیکسل اثر مشابهی روی یک فایل ۷۲ ppi ایجاد نخواهد کرد به عنوان یک فایل ۱۴۴ ppi. همچنین Color Balance بر روی یک فایل سیاه و سفید کار نخواهد کرد.
 • هنگامی که شما ضبط فعالیت هایی را که حاوی تنظیمات در جعبه ها و پانل ها هستند، عمل می کند، تنظیمات موجود در زمان ضبط را منعکس می کند. اگر در هنگام ضبط یک تنظیم در یک جعبه محاوره یا پانل تغییر دهید، مقدار تغییر شده ثبت می شود.
 • پانل کنش‌ها به گونه‌ای شبیه یک ” ویرایشگر کنش کوچک ” است : به شما اجازه می‌دهد تا ( سابقه ) ، ویرایش  ، ذخیره ، حذف ، حذف و بازی ( در میان چیزهای دیگر ) را ایجاد کنید . برای نشان دادن یا پنهان کردن پانل کنش‌ها ، از  کلید F۹ را فشار دهید . شکل زیر پانل کنش‌ها را در حالت نمایش فهرست ( حالت پیش‌فرض آن ) نشان می‌دهد .

A. پخش / ضبط
دکمه توقف (Stop playing/recording) توقف پخش و ضبط را متوقف می‌کند . این دکمه معادل فشار دادن Esc یا Ctrl/Cmd+.  است . همچنین می‌توانید با انتخاب یک ثبت توقف از منوی تابلو کنش‌ها ( منوی تابلو ) ضبط را متوقف کنید .

B. شروع شروع
دکمه ضبط را فشار دهید تا شروع به ثبت یک اقدام جدید کرده و یا دستورها اضافی را به یک اقدام موجود اضافه کنید . اگر خود عمل انتخاب شود ، فرمان‌های جدید به انتهای عمل اضافه می‌شوند . اگر یک گام عملی انتخاب شود ، فرمان‌های جدید بعد از مرحله اقدام فعلی وارد می‌شوند . همچنین می‌توانید با انتخاب رکورد شروع از منوی تابلو شروع به ضبط کنید .

C. انتخاب انتخاب
اگر یک کنش انتخاب شود ، دکمه Play را فشار دهید (Play selection) کل کنش را نمایش می‌دهد . اگر یک مرحله عملی انتخاب شود ، این اقدام پخش را از دستور انتخاب‌شده فعلی آغاز می‌کند .

D. Create New Set

دکمه ایجاد گروه جدید را فشار دهید (Create new set) تا یک مجموعه اقدام جدید ایجاد شود. یک پنجره جدید نشان داده خواهد شد و شما را برای وارد کردن  نام set’s تشویق می‌کند . این دکمه معادل انتخاب مجموعه جدید از منوی تابلو کنش‌ها است .با انتخاب عنوان مجموعه اکشن و لیک بر روی ok گروه اکشن های جدیدی ایجاد می گردد.

E. Create New Action

دکمه راه‌اندازی جدید را فشار دهید (Create new action) تا یک اقدام جدید را به مجموعه انتخابی اضافه کنید . یک محاوره نشان داده خواهد شد ، و برای نام action’s ، مجموعه مربوطه ، میان‌بر صفحه‌کلید و رنگ دکمه اکشن ایجاد شده ایجاد خواهد شد . این دکمه معادل انتخاب فرمان کنش جدید از منوی تابلو کنش‌ها است .

F. Delete

همان طور که ممکن است انتظار داشته باشید، دکمه(Delete) مجموعه انتخاب‌شده ، کنش یا فرمان انتخاب‌شده را حذف می‌کند .برای حذف مورد انتخاب‌شده بدون تایید روی دکمه Delete کلیک کنید . این معادل با کشیدن شی مورد نظر روی دکمه حذف است .

G. Action Sets

این مجموعه خیلی شبیه پوشه‌ها است ، که به شما این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های خود را سازمان دهی کنید. دوبار روی یک مجموعه کلیک کنید ( یا گزینه‌های تنظیم را از منوی تابلو انتخاب کنید ) تا نام خود را تغییر دهید .

H. Actions

یک عمل اساسا ً یک ماکرو فتوشاپ حاوی یک یا چند فرمان ضبط‌ شده است که ممکن است در یک تصویر دیگر ( یا مجموعه‌ای از تصاویر ) پخش شود . اقدامات فقط می‌توانند در یک مجموعه وجود داشته باشند ( یعنی , آن‌ها نمی‌توانند در پنل ‌های خارج از مجموعه ایجاد شوند ) . روی یک کنش دوبار کلیک کنید ( یا گزینه‌های کنش را از منوی تابلو انتخاب کنید) تا نام آن , میان‌بر صفحه‌کلید و رنگ حالت دکمه را تغییر دهید.

(I. Action Steps (Commands

مراحل اجرایی دستورها فتوشاپ قبل از ثبت هستند . کنش‌ها از یک یا چند مرحله عمل تشکیل می‌شوند .با کشیدن و رها کردن یک گام اکشن ها موجود برای کپی کردن آن (که معادل انتخاب Duplicate از منوی پانل است) می توان هر گام اکشن را تکثیر نمود.

J. Command Details

توسعه یک مرحله اقدام ( با کلیک بر روی آیکون مثلث مربوطه  ) جزییات / ارزش‌هایی را که برای فرمان در زمان ثبت شده‌است را نشان می‌دهد .

کنترل مودال برای فعال کردن / از کار انداختن هر گام از یک اکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد ؛ از این رو ، این حالت تنها برای دستوراتی که یک محاوره وابسته دارند در دسترس است . در صورت امکان ، یک شمایل محاوره کوچک ( کنترل Modal ) در کنار فرمان ظاهر می‌شود ، و دیالوگ باکس مربوطه برای این فرمان در طول پخش عمل نمایش داده می‌شود . پیش‌فرض قرار دادن یک محاوره ( که توسط یک جعبه خالی نشان داده می‌شود) ، و در عوض ، برای استفاده از مقادیر ثبت‌شده برای فرمان زمانی که عمل ایجاد شد .

توجه : فعال کردن ( یا غیر فعال‌سازی ) کنترل مودال برای مجموعه‌ای از تمام کنش‌ها را برای تمام کنش‌ها در مجموعه تنظیم می‌کند . به طور مشابه ، مربع باکس را برای یک کنش در تمام محاوره برای تمام دستورها قابل‌اجرا در آن کنش آزاد کنید ( یا از کار انداختن ) .

یک آیکون کنترل قرمز رنگ  (Modal control) نشان می‌دهد که یک یا بیشتر ( اما نه همه ) محاوره در یک عمل ( یا تنظیم‌شده ) فعال می‌شود .

یک نماد کنترل کیفی ” خاکستری محو”  (Modal control)  می‌تواند به معنی یکی از دو چیز باشد :

 • این محاوره به کار انداخته شده‌است ، اما دستور ، عمل ، یا مجموعه حذف شده‌است .
 • دستور ضبط شده بدون مقادیر وارد شده اند ، که می توان برای آن از حالت Insert Menu Item استفاده کرد که در ادامه با آن آشنا می گردید.

L. Include Checkboxes

تیک دار بودن هر گام (Include checkbox) برای فعال بودن هر گام یا کل اکشن ایجاد شده لازم است . به طور پیش‌فرض ، تمام دستورها تیکدار هستند ، و نشان می‌دهند که زمانی که یک کنش انجام می‌شود گام های تیک دار اعمال می گردند. تیک خالی نشان می‌دهد که فرمان غیرفعال شده‌است ( حذف‌شده ) ، به این معنی که در طول پخش رد می‌شود .
توجه : فعال کردن ( یا غیر فعال‌سازی ) شامل چک باکس برای یک مجموعه از تمام مراحل برای تمام کنش‌ها در مجموعه است . به طور مشابه ، تیک زدن مربع شامل چک باکس برای یک عمل در تمام مراحل آن عمل است .

یک تیک قرمز (Include checkbox) نشان می‌دهد که یک یا چند گام ( اما نه همه ) در یک اقدام ( یا مجموعه ) غیر فعال شده و در فرایند اکشن نادیده گرفته خواهد شد.

علاوه بر بسیاری از کنترل‌ها که در بالا بحث شد ، منوی تابلو اعمال نیز شامل چندین دستور است که برای ایجاد و ویرایش کارها بسیار مفید هستند . برای دسترسی به منوی تابلو ، روی دکمه منوی تابلو ، نزدیک گوشه سمت راست بالای پانل کنش‌ها کلیک کنید (Panel menu) .

Button Mode

به طور پیش‌فرض ، پانل کنش‌ها در حالت نمایش فهرست نمایان می‌شود . حالت دکمه هر عمل را در قالب یک دکمه نمایش می‌دهد که نام ، رنگ و میان‌بر صفحه‌کلید اختصاص‌داده‌شده به آن در محاوره گزینه‌های اکشن را نشان می‌دهد . به سادگی بر روی یک دکمه کلیک کنید تا عملکرد مربوطه خود را بازی کنید.
برای برگرداندن حالت Button ( و برگشت به حالت نمایش فهرست ) ، مجددا ً حالت دکمه را از منوی تابلو انتخاب کنید .
با وجود این که این حالت چگونه استفاده می‌شود ، کارآیی آن محدود است به این دلیل که شما قادر به ایجاد ، ویرایش یا اصلاح اقدامات در این حالت هستید .

وارد کردن یک فرمان منو غیر قابل ضبط

شما نمی توانید ابزار نقاشی و تونینگ، گزینه های ابزار، دستورات نمایش و دستورات پنجره را ضبط کنید. با این حال، شما می توانید بسیاری از دستورات غیر قابل ضبط را به یک عمل با استفاده از دستور Insert Menu Item وارد کنید.

فرمان Insert Menu Itemاجازه می‌دهد مورد منوی انتخاب‌شده در عمل جاری درج شود . آیتم‌های Inserted، زیرِ مرحله اقدام فعال ظاهر می‌شوند . این فرمان بدون توجه به این که آیا شما در حالت رکورد هستید یا خیر ، در دسترس است .شما می‌توانید یک فرمان را هنگام ثبت یک اقدام ، یا بعد از ثبت آن وارد کنید . یک فرمان وارد شده تا زمانی اجرا نمی‌شود که کنش انجام شود ، بنابراین فایل زمانی بدون تغییر باقی می‌ماند که فرمان وارد شود . هیچ ارزشی برای فرمان در عمل ثبت نمی‌شود . اگر فرمان یک دیالوگ باکس باز می‌کند ، دیالوگ باکس در طول پخش نمایش داده می‌شود و کنش تا زمانی که روی OK یا انصراف کلیک کنید مکث می‌کند .

توجه داشته باشید: هنگام استفاده از دستور Insert Menu Item برای وارد کردن یک دستور که یک کادر محاوره ای را باز می کند، نمی توانید کنترل Modal در پانل Actions را غیر فعال کنید.

مراحل وارد کردن یک فرمان منو غیر قابل ضبط

 • نام یک عمل را برای قرار دادن آیتم در انتهای عمل ، انتخاب کنید.
 • یک فرمان را برای قرار دادن مورد در انتهای فرمان انتخاب کنید.
 • از منوی پانل عملیات گزینه Insert Item Menu را انتخاب کنید.
 • با باز کردن کادر محاوره ای Insert، یک فرمان را از منوی آن انتخاب کنید.
 • روی OK کلیک کنید .

Insert Stop

یک توقف ، یک دیالوگ است که عمل برای نمایش پیغام تعریف‌شده توسط کاربر را به ۲۵۴ کاراکتر نشان می‌دهد . این محاوره یک دکمه توقف ( از این رو نام ) دارد و ممکن است حاوی یک دکمه ادامه اختیاری باشد .
موارد استفاده معمول برای توقف عبارتند از:
برای نمایش اطلاعات و یا انتشار اطلاعات نسخه ، یا
توقف پخش و اجازه دادن به کاربر برای انجام کاره‌ای دستی مانند نقاشی ، یا قرار دادن متن ، قبل از از سرگیری پخش .

ضبط یک عمل

زمانی که یک اقدام جدید را ایجاد می‌کنید ، فرمان‌ها و ابزارهایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید ، تا زمان توقف ضبط به عمل اضافه می‌شوند .
نکته :
برای محافظت در برابر اشتباه‌ات ، در یک کپی کار کنید : در ابتدای کار قبل از اعمال دستورهای دیگر ، فایل > File > Save As را ثبت کرده و به عنوان یک کپی انتخاب کنید. متناوبا، می‌توانید روی دکمه Snapshot جدید در پانل تاریخچه کلیک کنید تا قبل از ثبت اقدام، یک عکس فوری از تصویر بسازید.

باز کردن یک پرونده

 • در پانل کنش‌ها ، روی Create New Game کلیک کرده، یا اقدام جدید را از منوی کنش‌ها انتخاب کنید .
 • یک نام اکشن را وارد کنید ، یک مجموعه اقدام انتخاب کنید ، و گزینه‌های اضافی را تنظیم کنید :

کلید وظیفه

 • میان‌بر صفحه‌کلید برای عمل . شما می‌توانید هر ترکیبی از کلید عملکرد ، کلید مهار ( ویندوز ) یا کلید فرمان ( Mac OS ) ، و کلید تبدیل ( برای مثال ، مهار + Shift + F۳ ) را با این استثناها انتخاب کنید : در ویندوز ، شما نمی‌توانید از کلید F۱ یا F۶ با کلید Ctrl استفاده کنید .
 • اگر یک کنش را به همان میان‌بر اختصاص دهید که برای یک فرمان استفاده می‌شود ، میان‌بر به جای فرمان ، عمل را اعمال خواهد کرد .
 • برای نمایش در حالت دکمه یک رنگ انتخاب کنید .
 • برای شروع play را کلیک کنید . دکمه ضبط شروع در پانل کنش‌ها به رنگ قرمز است .
 • هنگام ثبت فرمان ذخیره به عنوان فرمان ، نام پرونده را تغییر ندهید . اگر نام فایل جدیدی را وارد کنید ، نام جدید ثبت می‌شود و هر بار که اقدام می‌کنید مورد استفاده قرار می‌گیرد . قبل از ذخیره ، اگر شما به یک پوشه متفاوت حرکت کنید ، می‌توانید یک مکان متفاوت را بدون نیاز به مشخص کردن یک نام پرونده مشخص کنید .
 • عملیات‌ها و فرمان‌ها را که می‌خواهید ثبت کنید انجام دهید .
 • همه وظایف در عمل را نمی‌توان به طور مستقیم ثبت کرد ؛ با این حال ، شما می‌توانید اغلب وظایف قابل رکورد و ثبت شدن ،که قبلاً عنوان گردید را با استفاده از فرمان‌ها در منوی تابلو اعمال وارد کنید .
 • برای توقف ضبط ، یا روی دکمه stop playing record  کلیک کرده  ، یا کلید Esc را فشار دهید .
 • در صورت توقف ضبط می توانید برای از سرگیری ضبط در همان اقدام ، زمان شروع را از منوی پنل اکشن ها  انتخاب کنید .

ایجاد توقف در فرایند ضبط کنش ها

 • برای ایجاد توقف هنگام اعمال اکشن بر روی یک سند فتوشاپ می توان برای اقداماتی که می خواهید روی آن عمل توقف صورت گیرد تنها کافی است آیکن مقابل آن را فعال کنید تا پس از اعمال اکشن هنگامیکه به آن عمل متوقف شده برسد هشداری به شما اعلام گردد تا از اطمینان شما برای اعمال اکشن سئوال بپرسد و در صورت اجاز دادن آن اکشن متوقف شده در مرحله ایجاد اکشن ، عمل خواهد کرد. برای این کار به صورت زیر اقدام نمایید.
 • انتخاب کنید که در کدام نقطه توقف کنید و یکی از موارد زیر را انجام دهید :
 • نام یک عمل را انتخاب کنید تا در پایان عمل توقف کنید .
 • فرمانی را برای درج یک توقف بعد از فرمان انتخاب کنید .درج Stop از منوی تابلو کنش‌ها را انتخاب کنید .
 • پیامی را وارد کنید که می‌خواهید ظاهر شود .
 • اگر می‌خواهید گزینه ادامه کار را بدون توقف ، انتخاب کنید، ادامه دهید .
 • روی OK کلیک کنید.

حذف فرمان‌ها از یک کنش

 • شما می‌توانید دستوراتی را که نمی‌خواهید به عنوان بخشی از یک عمل ثبت‌شده اعمال گردد را حذف کنید .
 • در صورت لزوم , فهرست دستورها را با کلیک روی مثلث به سمت چپ نام عمل در پانل اعمال کنید .
 • یکی از موارد زیر را انجام دهید :
 • برای حذف یک فرمان منفرد , برای روشن کردن علامت چک به سمت چپ نام فرمان کلیک کنید . دوباره برای گنجاندن فرمان روی آن کلیک کنید .
 • برای حذف یا گنجاندن همه دستورها یا اعمال در یک اقدام یا تنظیم , روی علامت چک به سمت چپ عمل کلیک کنید .
 • برای حذف یا گنجاندن همه دستورها به جز فرمان انتخاب‌شده , alt – روی ( ویندوز ) یا گزینه ( mac os ) علامت بررسی آن .
 • برای نشان دادن اینکه برخی از دستورها در داخل عمل حذف شده‌اند , علامت بررسی کنش والدین قرمز می‌شود .

Insert Path

درج مسیر تنها زمانی که مسیر (یا شکل) انتخاب شده است در دسترس است. این دستور مسیر مسیر انتخاب شده را به عمل جاری تبدیل می کند به عنوان یک مجموعه از لنگر و دسته های مختصات.

قبل از استفاده از این فرمان،  ruler  را روی درصد تعیین کنید تا مطمئن شوید که مسیر نسبت به بوم اندازه و موقعیت دارد، صرف نظر از ابعاد بوم.

Set/Action Options

از فرمان انتخاب گزینه‌ها / کنش گزینه‌ها برای تغییر نام یک کنش / تنظیم ، یا تغییر رنگ و یا دکمه کنش خود استفاده کنید . همچنین می‌توانید روی یک کنش کلیک کنید / بر روی یک کنش کلیک کنید تا به محاوره گزینه‌های دسترسی پیدا کنید .

اعطای یک میانبر صفحه کلید برای یک اکشن به شما امکان می دهد یک عمل را به سادگی با فشار دادن کلید اختصاص داده شده انجام دهید.

Playback Options

از این بخش می توان سرعت اعمال اکشن ها بر روی یک تصویر را مدیریت کرد که به سه حالت قابل تنظیم و به شرح ذیل می باشند :

 • Accelerated : عملکردها را به سرعت انجام می دهد (برای اکثر شرایط مطلوب است)؛
 • Step by Step : دستورات  را گام به گام  و با مکث انجام خواهد داد.
 • Pause For : این گزینه می تواند میزان توقف بین هر گام را بر اساس ثانیه با متغیر های بین ۱ تا ۶۰ مشخص نمود.

استفاده از Clear All Actions هنگام کار با اکشن ها در فتوشاپ

همانطور که این نام نشان می‌دهد ، تمام کنش‌ها ( و مجموعه‌ها ) همه اعمال ( و مجموعه‌ها ) را از پانل کنش‌ها حذف می‌کند .

استفاده از Reset Actions هنگام کار با اکشن ها در فتوشاپ

از فرمان آماده‌سازی مجدد برای حذف تمام کنش‌ها از پانل کنش‌ها استفاده کنید و آن‌ها را با مجموعه‌های پیش‌فرض جایگزین کنید . یک محاوره اخطار ظاهر می‌شود ، به شما این امکان را می‌دهد که جایگزینی را قبول کنید ، آن را لغو کرده، یا مجموعه‌های پیش‌فرض را به پانل کنش‌ها الحاق کنید .

استفاده از load Actions هنگام کار با اکشن ها در فتوشاپ

اجازه می دهد تا یک مجموعه اکشن را در فتوشاپ  بارگیری کنید. شما همچنین می توانید اقدامات را با انتخاب آنها (به نام) از پایین منوی پانل، با دوبار کلیک کردن بر روی آنها در اکسپلورر / یاب، و یا با کشیدن و رها کردن آنها را بر روی پنجره برنامه فتوشاپ بارگذاری کنید.

استفاده از replace Actions هنگام کار با اکشن ها در فتوشاپ

کنش‌ها جایگزین تمام کنش‌ها ( مجموعه‌ها ) در پانل کنش‌ها با آن‌هایی که انتخاب کرده‌اید جایگزین می‌شود .

استفاده از save Actions هنگام کار با اکشن ها در فتوشاپ

اگر چه محتویات پانل اعمال از یک جلسه به بعد به یاد میآید، اما در واقع ذخیره نمیشوند تا زمانی که از لحاظ فیزیکی آنها را با استفاده از دستور Save Actions ذخیره کنید. در واقع، شما نمی توانید از هر یک از دستورات بالا (عملیات بارگذاری و تعویض اقدامات) برای یک مجموعه تا زمانی که برای اولین بار ذخیره شده است، استفاده نکنید.

گام اول کار با اکشن ها در فتوشاپ

وقتی پانل اکشن ها را در فتوشاپ CC باز میکنید، مطابق تصویر زیر ، تمامی پریست ها و اکشن های   آماده  در لیست پنل اکشن ها نمایش داده می شود که می توانید به سرعت از آنها در پروژه های خود استفاده کنید.

در پنل ظاهر شده می توانید از پریست های اماده استفاده کنید و یا اینکه یک پروژه جدید را شروع کنید .برای این کار روی گزینه creat new action اقدام کنید تا پنجره ای گشوده شود و نامی برای اکشن مورد نظر خود انتخاب نمایید.

پس از این مرحله اکشنی با نام مورد نظر شما در پنل اکشن ها ظاهر می شود که قادر خواهد بود تمامی اعمال شما را در خود ذخیره کرده و پس از تایید نهایی مورد استفاده سریع قرار گیرد.

گام دوم کار با اکشن ها در فتوشاپ

در این مرحله بر روی record کلیک کنید تا شروع ضبط حرکات شما در محیط فتوشاپ آغاز کردد.(گام شماره سه در تصویر بالا).در این حالت تمامی رفتار های شما در محیط فتوشاپ توسط  action ضبط می شود و بعنوان یک پریست در لیست اکشن ها ذخیره می شود.

منبع این مقاله : photographics.com

مدیر

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها