مکس آموز

آموزش جامع فتوشاپ crop | perspective crop

اصلی ترین ابزار برای برش تصویر  در فتوشاپ ابزار Crop است که گاهی اوقات لازم است تا قسمت های  اضافیاز تصویر را حذف کرده و یه کادر مناسب را برای تصویر خود برگزینیم.در این مقاله بصورت جامع با تمامی امکانات ابزار crop آشنا خواهید شد. پس اگه به این موضوع علاقه مند هستید این مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید.

فعال سازی ابزار crop

  • از لیست ابزار های اصلی وعمودی سمت چپ برنامه آن را فعال می کنیم .
  • کلید c  را می فشاریم تا ابزار  crop  به حالت انتخاب در می آید.
 crop | perspective crop

crop | perspective crop

با فعال شدن این ابزار خط چینی به همراه کنتلرهایی در اطراف تصویر ظاهر می شود که مشخصه اصلی ابزار  crop  می باشد . با کشیدن این نقاط کنترل کننده می توان فریم تصویر را کاهش  یا افزایش داد  و بخشی از تصویر را حذف یا بر ان افزود.

در حالی که ابزار کراپ فعال است می توان با درگ کردن روی تصاویر بخش مورد نظر تصویر را انتخاب کرده و سپس Enter  را می فشاریم تا ابزار  crop  اعمال گردد .

می توان با ابزار های انتخاب گر marqee  بخشی از تصویر را انتخاب نموده و سپس دستور crop  را اعمال کرد تا مجددآ به همین نتیجه دست یابیم .

در صورتی که با سایر ابزار های انتخاب گر نظیر quick  selection  یا Lasso   بخشی از تصاویر را انتخاب کنیم و سپس crop  را اعمال کنیم ، طوری  crop فریم تصویر را می سازد تا تمامی بخش های انتخاب شده را در خود جا داده و سایر بخش ها را  cv می کند .

برای کنترل پوینت های کنترل کننده ابزار کراپ از دستور العمل های ابزار move  تبعیت می کند یعنی به نگه داشتن کلید Alt  و درگ کردن پوینت ها سبب تغییر ساختار متقارن و از مر کز تصویر  کراپ می شود  و با نگه داشتن  shift نسبت میان ابعاد طول وعرض هنگام تغییر ساختار حفظ خواهد شد .

نگه داشتن همزمان کلید های shift +Alt  هر دو دستدر را همرمان با هم انجام می دهد .

برای تنظیم کادر کراپ می توان از preset های از بیش تنظیم شده نیز استفاده نمود که در خصوصیات ابزار کراپ و در زیر مچموعه های ratio قابل تنظیم می باشد .

اگر از preset (WXHXR esolvtion ) استفاده کنیم می توانیم ضمن کراپ کردن تصویر  سایز تصویر را به نحوی دلخواه تغییر دهیم .

در صورتی که داخل محدوده کراپ کلید  ctrl را پایین نگه داریم ابزار RuLER  که وظیفه تنظیم دوران تصویر را بر عهده دارد فعال شد و امکان Straighten  را هموار می کند .

تنظیمات ابزار  crop

Vseclassic mode=>این گزینه حالت کلاسیک ابزار کراپ را فعال می کند که هنگام جا به جا کردن کراپ این کراپ بود که جا به جا می شد نه تصویر اصلی .

همین عملکرد را می توان با نگه داشتن کلید  p پیاده سازی نمود .

Show copped area  => این گزینه هنگامی که فعال شود پیکسل های خارج از محدوده کراپ دیده خواهد شد البته به همراه کمی ماتی .

Avto center prewiew => موقعیت کراپ را در مرکز محیط کاری فتوشاپ به مقدور می کند .

Enable crop shield =>پیکسل های داخل محدوده کراپ را نسبت به پیسکل های خارج از کراپ واضع تر نمایش می دهد .

می توان رنگ canvas  فتوشاپ را از قسمت color  تنظیم نمود که به صورت پیش فرض خود فتوشاپ باشد یا به صورت رنگ دل خواه ما میزان شفافیت این رنگ را می توان از قسمت opacity  تنظیم نمود .

Delet crop pixels  =>در صورت فعال بودن این گزینه بعد از کراپ کردن تصویر پیکسل های خارج از محدوده crop را به صورت کامل حذف می کند . و با ctrl+T می توانیم این مورد را به خوبیث مشاهده کنیم .

Straighten =>این گزینه بعد از فعال شدن موس را به صورت علامت نشان خطکش در آورد وسبب می شود تا تصویر را علاوه بر کراپ کردن  با ترسیم خطی راست در همان مسیر خط راست دوران دهد .

Content aware => این گزینه در   صورت فعال بودن سبب می شود تا هنگامی کراپ را به صورتی انجام دهیم که تصاویری خارج از پیکسل های تصویر در فریم جا داده شود بخش های اضافه شده را بوسیله پیکسل های خود تصویر پر کند .

کار با perspective  crop

perspective  crop => این ابزار روی تصاویر که به صورت perspective  ایجاد شده اند و دارای  اعوجاج در خود میباشند کارایی دارد . بعد از فعال کردن ابزار  perspective crop می توان پوینت های کنترل کننده را بر تصویر خود منطبق کرده تا تصویر را به نحو مطلوبی صاف کند.

Front  Imag => از ابعاد اصلی تصویر یعد از کراپ استفاده می کند .

 

سجاد

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها